150TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz!

X

FIRÇALAR: resim uygulamalarında, profesyonel ressamların, resim bölümü öğrencilerinin ve amatör resamların tuval üzerine resimlerini yaparken ihtiyaç duydukları en önemli malzemedir. Resim fırçaları uygulama yapılan boyaya göre seçilmelidir. Resim fırçaları farklı kıl özelliklerine göre ressamların ihtiyaçlarına göre farlı genişlik ve uzunluklarda üretilir.  Sulu boyalar için fırçalar akrilik boyalar için fırçalar, yağlı boalar için üretilen fırçalar guaj boya için üretilen fırçalar olmak üzere doğal ve sentetik kıllardan fırçalar üretilmektedir.

Şekil olarak anılan resim fırçaları içerisinde; zemin ve astar fırçaları, yelpaze fırçalar, kedi dili fırçalar, minyatür fırçaları, one stroke fırçaları, ebru fırçaları,sincap kılı fırçalar, dal fırçalar, liner fırçalar, yassı fırçalar, yuvarlak uçlu fırçalar şeklinde kategori edilebilir

Pebeo 123 seri sulu boya fırçaları gold sentetik kıllardan üretilmiştir.  Sentetik kıldan üretilmiş olan sulu boya fırçaları, Sulu boya için çok kullanışlıdır  ve doğal kıldan üretilmiş sulu boya fırçalarına göre daha ekonomiktir.